КЗ "Дніпрорудненська гімназія "Софія" - ЗОШ I-III ступенів №1"


RSS

 

Пилипенко Валентина Дмитрівна
 

директор

комунального закладу "Дніпрорудненська гімназія "Софія" -

загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 1"

Василівської районної ради Запорізької області

 

Заслужений учитель України,

науковий кореспондент Інституту педагогіки

Національної академії педагогічних наук України

 

Освіта:  повна вища, Мелітопольський педагогічний інститут, 1971 рік
Спеціальність: вчитель  географії та біології
 
 
Загальний стаж роботи: 51 рік 
Стаж роботи у даному колективі: 32 роки
 

        Ім’я Валентини Дмитрівни Пилипенко відоме далеко за межами міста, району, області. Заслужений учитель України, директор-новатор, лауреат Всеукраїнського конкурсу «100 кращих керівників шкіл України», учасник ІІІ Всеукраїнського з'їзду працівників освіти, депутат шести скликань (3 районних і 3-х міських), науковий кореспондент Інституту педагогіки Національної академії педагогічних наук України.

       З вибором майбутньої професії Валентина визначилася ще в дитинстві. Любов і повагу до вчительської праці «ввібрала з молоком матері» - Ганни Євстафіївни Дмитренко - учителя фізики, директора однієї з кращих шкіл Василівського району.

         Закінчивши школу із золотою медаллю, у 1967 році вступила до Мелітопольського педагогічного інституту на географічний факультет - у той час один з кращих не тільки в Україні, але і в Союзі. Профе­сори, відомі вчені, що поєднували теорію з практикою, стали для неї мудрими наставниками, провід­никами у світ науки. За п’ять років навчання Валентина Дмитренко разом з однокурсниками об’їздила  уздовж і впоперек усю, величезну на той час, країну. Вивчала географію не з картинками у підручниках, а наживо. Алтагір, Крим, Карпати, Підмосков’я, Поволжя, Урал, Карелія, Прибалтика...

        Точкою відліку педагогічної діяльності Валентини Пилипенко стала школа № 5 селища Сніжне До­нецької області. Молодому вчителю довірили викладання біології у старших класах. Після уроків - ро­бота педагогом-організатором. Саме в цей період прийшло усвідомлення того, що не буває великих справ без великих труднощів.

        У 1980 році В.Д. Пилипенко була прийнята вчителем географії і біології в середню школу № 1 міста Дніпрорудне. Завдяки організаторським здібностям і якостям лідера, Валентина Дмитрівна декіль­ка років успішно пропрацювала головою профспілкового комітету школи. А в 1988 році стала першим, не призначеним «зверху», а «всенародно обраним» директором школи. Так почався новий етап в її житті. У 90-і кризові роки саме її воля, впевненість у собі, знання того, що потрібно робити, щоб збе­регти учнівський та педагогічний колектив, не тільки врятували школу від «зникнення», а й вивели на нові, більш високі рубежі. 2000-й рік - час змін і перетворень. Очолюваний Валентиною Дмитрівною навчальний заклад стає школою педагогічних інновацій: у шкільну практику з успіхом впроваджуються система пізнавальних спеціальних курсів «Азимут», особистісно-орієнтовані уроки, інтегральна техно­логія викладання предметів.

        У 2002 році багатопрофільна загальноосвітня школа № 1 міста Дніпрорудне була реорганізова­на в гімназію «Софія» - першу гімназію у Василівському районі. Сьогодні гімназія «Софія» - це одна з найкращих сучасно модернізованих освітніх установ, за своїм технічним оснащенням не поступається кращим навчальним закладам Запорізької області.

       У 2003 році гімназії присвоєно статус експериментального навчального закладу Всеукраїнсько­го рівня за темою «Соціалізація учнівської молоді в умовах малого міста України», статус школи-лабораторії Інституту педагогіки Національної академії педагогічних наук України за темою «Впровадження особистісно-орієнтованих освітніх технологій». У 2008 році навчальний заклад  стає одним з 18 шкіл, у яких впроваджується Всеукраїнський науковий психолого-педагогічний проект «Вибір успішної професії». З 2013 року проводиться науково-експериментальна робота з теми: «Фор­мування партнерських відносин батьків і дітей як засіб розвитку особистості учня». Інститут інно­ваційних технологій та змісту освіти Міністерства освіти і науки України протягом багатьох років проводить на базі гімназії «Софія» Всеукраїнські фестивалі інноваційних педагогічних ідей для ке­рівників інститутів післядипломної освіти України, директорів шкіл, учителів з різних регіонів України.  Краща нагорода і вища оцінка діяльності В.Д. Пилипенко, як керівника – досягнення гімназії, яка вхо­дить до Всеукраїнської асоціації Шкіл майбутнього і є лауреатом Всеукраїнського конкурсу «100 кра­щих шкіл України»; дипломантом Міжнародного проекту «Громадянська освіта - Україна»; переможцем Всеукраїнських конкурсів «Модель підготовки компетентного випускника» і «Модель сприяння здоров’ю»; володарем бронзової і трьох срібних медалей на Міжнародних виставках «Сучасна освіта в Україні» та ін. У 2015 році навчальний заклад стає переможцем Всеукраїнського конкурсу «Освітній Оскар - 2015» в номінації «Школа», який проходив під егідою Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти.

          Сьогодні про гімназію «Софія» знають не тільки в Україні, а й за кордоном. Протягом шести ро­ків вона співпрацює з французьким коледжем Дуе-Ла-Фунте, є учасником Міжнародного проекту «Україна - Анжу».

        У 2009 році Валентина Дмитрівна стала лауреатом громадської акції «Флагман сучасної освіти України», а в 2010 році її ім'я внесено в енциклопедію педагогічної освіти України, у 2006 році їй при­своєно звання «Почесний громадянин міста», 2008-му - нагороджена Почесним знаком «За заслуги перед громадою Василівського району», в 2012 році - «За заслуги перед містом Дніпрорудне», 2013-му - орденом «За заслуги перед Запорізьким краєм» ІІ ступеня.