Всеукраїнський проект "Розвиток соціальної згуртованості суб’єктів освітнього процесу"
У 2016-2017 н.р. наш навчальний заклад за результатами конкурсного відбору став учасником Всеукраїнського проекту «Розвиток соціальної згуртованості суб’єктів освітнього процесу», метою якого є поєднання зусиль батьків, педагогів та громадськості для сприяння створенню комфортного та безпечного освітнього середовища для дітей в соціокультурному просторі (наказ Міністерства освіти і науки України від 05.08.2016 р. № 951 «Про утворення робочої групи та затвердження плану заходів робочої групи з питань розвитку соціальної згуртованості суб’єктів освітнього процесу»).
До відома: Соціальна згуртованість – це здатність суспільства забезпечити добробут усіх своїх членів, мінімізуючи нерівність у розвитку і уникаючи маргіналізації людей.
Координатори проекту:
-заступник директора з навчально-виховної роботи Ручка Ірина Іванівна,
- заступник директора з виховної роботи Бачурська Тетяна Анатоліївна,
-практичний психолог Голобокова Оксана Миколаївна.
Учасники проекту:
- учні;
- батьки учнів;
- вчителі.
Тривалість проекту: вересень 2016 року – жовтень 2017 року.
Завдання проекту:
- Вивчити потреби батьків, учнів та вчителів щодо основних елементів освітнього процесу;
- Розробити стратегію розвитку соціальної згуртованості суб’єктів освітнього процесу;
- Здійснити аналіз розвитку соціальної згуртованості учнів, вчителів, батьків.
10 березня 2017 року викладачем кафедри менеджменту освіти та психології КЗ «ЗОІППО» ЗОР Бабко Т.М. було проведено установчий семінар для представників загальноосвітніх навчальних закладів, що пройшли конкурсний відбір і визнані учасниками Всеукраїнського проекту «Розвиток соціальної згуртованості суб’єктів освітнього процесу» у Запорізькій області.
Під час семінару обговорено особливості реалізації даного проекту в ЗНЗ, визначено найближчі методичні завдання. Учасники семінару взяли активну участь у практичних тренінгових завданнях «Соціальна згуртованість. Технології розвитку».
У роботі семінару взяла участь координатор проекту, заступник директора з навчально-виховної роботи Ручка І.І.
Адміністрація та педагоги навчального закладу навчаються на дистанційних курсах громадянської освіти на платформі ВУМ за такими напрямками:
1. Стратегічне мислення.
2. Вступ до медіації.
3.Вступ до критичного мислення.
Після успішного навчання на платформі дистанційного курсу педагогічними працівниками отримано сертифікати.
05 жовтня 2017 року в КЗ «Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» відбувся семінар Всеукраїнського проекту «Розвиток соціальної згуртованості суб’єктів освітнього процесу» для представників загальноосвітніх навчальних закладів, що пройшли конкурсний відбір і визначені учасниками проекту в Запорізькій області, який проводила Бабко Тетяна Миколаївна, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри менеджменту освіти та психології. Представником нашого освітнього закладу на семінарі була Ручка Ірина Іванівна – заступник директора з навчально-виховної роботи.
ЗВІТ
Перед українською школою сьогодні, втім, як і завжди, стоїть завдання сформувати в учнів патріотичні почуття та виховати активних, відданих та відповідальних громадян.
Адміністрація та педагогічний колектив нашого освітнього закладу вивели власну формулу успіху у вирішенні цього завдання. Її суть полягає у тому, що вчителі активно залучають до громадянського виховання родини учнів.
У березневому номері (2018 р.) «Сучасної школи України» надруковано статті вчителів нашого закладу з досвіду роботи щодо патріотичного виховання учнів.
У межах реалізації Всеукраїнського проекту «Розвиток соціальної згуртованості суб’єктів освітнього процесу» викладачем кафедри менеджменту освіти та психології КЗ «Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» ЗОР Т.М. Бабко 22 травня 2018 року для методистів методичних служб, керівників та заступників директорів освітніх закладів, представників шкіл-учасників проекту в Запорізькій області було проведено майстер-клас з теми «Лідерська культура як провідна характеристика всіх суб’єктів освітнього процесу Нової української школи».
Даний захід проведено з метою усвідомлення сутності поняття «лідерська культура» та його практичного значення в процесі розбудови НУШ; оволодіння методами й прийомами активізації «лідерської культури» у вчителів, батьків, учнів.
У майстер-класі взяли участь представники нашого закладу освіти, керівники цього проекту: заступник директора з навчально-виховної роботи Ручка І.І. та заступник директора з виховної роботи Бачурська Т.А.