КЗ "Дніпрорудненська гімназія "Софія" - ЗОШ I-III ступенів №1"


RSS

Твоя безпека залежить від тебе!

6-го грудня 2017 року відбулася зустріч учнів 8 – А класу з працівником соціальної служби - Околота Тетяною Василівною та майором поліції Олійник Мариною Володимирівною.

Мета зустрічі:

• поглиблення знань учнів про безпеку на вулиці;

• розвиток навичок дій у небезпечній ситуації.

Сучасне життя повне несподіванок, інколи неприємних, часто небезпечних. Щоб захистити від них своє життя, необхідно дотримуватись деяких нехитрих правил.
Вивчіть можливі варіанти шляху до навчального закладу, до друзів тощо. Частіше змінюйте звичайні маршрути. Запам'ятовуйте місцезнаходження райвідділів міліції та опорних пунктів охорони порядку. Ви повинні також знати місця молодіжних «тусовок», алеї, не освітлені ділянки вулиць.
Перед виходом з дому сплануйте свій маршрут. Подумки уявіть найкоротший та безпечний шлях. Повідомте батькам, куди ви йдете й коли повернетесь.
Уникайте короткої дороги, яка пролягає через звалища, цвинтарі, пустирі, двори й погано освітлені вулиці місця, порослі лісом та щільними кущами.

В темних, погано освітлених кварталах ходіть посередині вулиці.
Ідіть по тротуару завжди назустріч руху транспорту, тоді ніхто не зможе під'їхати до вас на машині ззаду. У випадку, коли до вас під'їхала машина, й водій став поводити себе агресивно, закричіть і тікайте в напрямку, протилежному рухові автомобіля. Це допоможе виграти життєво важливі секунди й ускладнить водію
можливість переслідування.
Ніколи не користуйтесь послугами попутних машин з незнайомими водіями та не погоджуйтесь на пропозицію «підвезти».
Остерігайтесь машин, які стоять з працюючим двигуном і людьми всередині. Якщо машина гальмує, а пасажири просять вас показати дорогу, розмовляйте з ними, стоячи на безпечній відстані. Не підходьте до автомобіля на відстань витягнутої руки.
Якщо ви наділи шарф, заправте обидва кінці під пальто, щоб він не звисав за спину. В іншому випадку той, хто нападає, може схопити за шарф та намагатиметься задушити вас.
Звичайно, коли дзвонять по телефону-автомату повертаються обличчям до стіни. Виховуйте в собі звичку стояти навпаки-тоді зловмисник не зможе непомітно підійти до вас ззаду.
Під пристойним приводом (наприклад, поправити взуття) відійдіть вбік, зупиніться й пропустіть переслідувача уперед. Весь час утримуйте його в полі зору. Тим самим ви примусите діяти цю людину в ситуації, до якої він внутрішньо не готовий. Не дуже рішуча людина може розгубитися і відмовитися від своїх злочинних намірів.
У випадку нападу кусайтесь, дряпайтесь, сміливо застосовуйте прийоми самозахисту. В деяких випадка
х намагання чинити опір різко знижує бажання злочинця продовжувати напад.
Зрештою, вибір поведінки індивідуальний. Дійте за обставинами, використовуючи свій розум та кмітливість, але ніколи не провокуйте супротивника на загострення конфлікту. Не відповідайте грубістю на грубість, образою на образу.
Запам'ятайте, найбільшою вашою перемогою буде та, коли в конфліктній ситуації ви уникнете фізичного контакту.

 

Класний керівник 8-А класу: Полянських А.П.

Керівник МК класних керівників: Губа А.Е.

 

Ім`я *:
Email *:
Код *: